Agenda

20.10.2021 – środa - SYSTEMY ZABEZPIECZEŃ

10:00 – 10:05

Rozpoczęcie spotkania on-line

10:05 – 10:40

Dane – wrażliwe czy kluczowe, w małych ilościach, czy Big Data, z kamery, czy formularza?  Wszystko to jest bez znaczenia, jeżeli nie są odpowiednio rejestrowane, przechowywane i zabezpieczone. O tym jak to robić efektywnie, wygodnie, skutecznie i bezpiecznie chcemy opowiedzieć podczas naszej prelekcji.

Z naszej prezentacji dowiesz się….

– dlaczego dobór odpowiedniego nośnika do konkretnych zastosowań jest tak istotny,

– jak rozwija się “rynek danych” i w jaki sposób chronić je przed utratą,

– w jaki sposób rozwiązania Seagate wspierają analizę danych,

–  jakie mamy narzędzia, aby ochronić dane w sytuacji krytycznej,

– w jaki sposób bezpiecznie i skutecznie gromadzić dane i je przenosić, również w formie fizycznej.

Karol Narojczyk

10:40 – 10:50

Sesja Q&A i konkurs z nagrodami

10:50 – 11:25

Odpowiednio dobrane ograniczniki przepięć są gwarancją bezpieczeństwa instalacji teletechnicznej.

Niekontrolowany wzrost napięcia w przewodach może prowadzić do uszkodzenia, a nawet zniszczenia podłączonych urządzeń. Wielu klientów wciąż nie docenia wagi zabezpieczeń przeciwprzepięciowych, do czasu, aż jakieś urządzenie zostanie uszkodzone.

W ramach prelekcji, Mirosław Gondek – projektant urządzeń elektronicznych, developer i programista urządzeń mikroprocesorowych (Ewimar), omówi zjawisko przepięcia oraz przyczyny uszkodzeń współczesnej elektroniki w jego wyniku.

Szeroko omówione zostaną następujące kwestie:

  • Cele ochrony przeciwprzepięciowej w instalacjach teletechnicznych.
  • Różnice pomiędzy skutecznością i przeznaczeniem poszczególnych grup produktów.
  • Produkty dedykowane do ochrony systemów SSWiN.
  • Seria ECO, PRO, EXT – zróżnicowane rozwiązania do zabezpieczenia sieci LAN / IP-CCTV.
  • Zabezpieczenia i separatory magistrali Modbus, Profibus, RS-485

 

Skuteczny ogranicznik przepięć, służy temu by chronić urządzenie elektroniczne przed energią pochodzącą z przeskoku iskrowego oraz potencjałów wytworzonych pomiędzy przewodami. Specjalista Ewimar opowie Państwu jak dobrać urządzenie ochronne, w zależności od umiejscowienia urządzeń końcowych, aby instalacja była jak najlepiej chroniona.

Zapraszamy!

Mirosław Gondek

11:25 – 11:35

Sesja Q&A i konkurs z nagrodami

11:35 – 12:10

  1. Wprowadzenie: norma PN-EN 60839-11-1:2014 w pigułce – wymagania na poszczególne poziomy (stopnie – ang.:grade) bezpieczeństwa systemów kontroli dostępu (KD).
  2. Przejścia – funkcjonalne jednostki systemu KD i RCP – rodzaje, funkcje, przeznaczenie
  3. Jak spełnić wymagania inwestora – dobór odpowiednich urządzeń:

              czytniki – przeznaczenie i design – interfejs użytkownika z systemem
              kontrolery – rozbudowane funkcje obsługi przejść
              rejestratory RCP
              osprzęt dodatkowy – dobór zasilaczy, elementów wykonawczych, przycisków, czujników itp.
              okablowanie na potrzeby systemów KD

  1. Oprogramowanie – konsola operatora (wymagania normy), integracja systemów bezpieczeństwa obiektu, oczekiwania inwestora
  2. Zakończenie: projektowanie systemów KD i RCP w oparciu o polskie systemy: bibinet, EQU ACC, Ifter EQU

Jerzy Drożdż 

12:10 – 12:20

Sesja Q&A i konkurs z nagrodami

12:20 – 12:55

PoE, Sieci przemysłowe, systemy bezprzewodowe.

Celem prezentacji jest przybliżenie słuchaczom oferty produktowej D-Link – przełączników dostępowych i wykorzystywanej technologii. Omówimy takie zagadnienia jak PoE, tryb pracy przełącznika dedykowany dla monitoringu wizyjnego oraz protokoły wspierane przez przełączniki.

Zaprezentujemy urządzenia z serii przemysłowych przełączników i punktów dostępowych dedykowanych dla pracy w trudnych i wymagających środowiskach.

Ponadto zaprezentujemy najnowsze rozwiązania bezprzewodowe takie jak, punkty dostępowe w standardzie Wi-Fi 6 oraz sposoby zunifikowane zarządzania infrastrukturą bezprzewodową.

Maciej Dąbrowski 

12:55 – 13:05

Sesja Q&A i konkurs z nagrodami

13:05 – 13:40

Minęło 10 lat odkąd OPTEX wprowadził na rynek pierwszą, laserową czujkę skanującą. Od tego czasu nieustannie zbieramy opinie od klientów na temat jej pracy w różnych warunkach. Seria REDSCAN Pro to dowód, że dopracowaliśmy technologię LIDAR 2D do perfekcji. Dokonaliśmy tego poprzez poprawę zasięgu detekcji, stabilności pracy w trudnych warunkach środowiskowych oraz zapewnienie większej elastyczności konfiguracji. Wszystko po to by nowa seria REDSCAN PRO sprostała oczekiwaniom profesjonalistów w ochronie najbardziej wymagających obiektów. Podczas naszej prezentacji na SPIN przedstawimy Państwu kolejną generacje czujek laserowych OPTEX – REDSCAN PRO.

Jacek Wójcik 

13:40 – 13:50

Sesja Q&A i konkurs z nagrodami

13:50 – 15:00

Konsultacje na wirtualnych stoiskach

27.10.2021 – środa - SYSTEMY POŻAROWE

10:00 – 10:05

Rozpoczęcie spotkania on-line

10:05 – 10:40

W trakcie prezentacji będzie mowa o doborze detektorów specjalnych do stosowania w warunkach silnego zabrudzenia powietrza i niskiej temperaturze oraz trudnodostępnych na przykładzie zastosowania zasysającej detekcji dymy z systemami automatycznego przedmuch orurowania. Poza tym możliwość stosowania czujek liniowych dymu z potrójną analizą widma, która umożliwia odróżnienie dymu od pyłu lub pary, a także najnowsze systemu liniowej detekcji ciepła cyfrowe i analogowe w oparciu o kable sensoryczne niewrażliwe na niskie temperatury i zabrudzenia powietrza a także zmiennego zadymienia tła.

Przykłady zastosowania najnowocześniejszych czujek liniowych dymuILIA-Pro oraz liniowej detekcji ciepła ProReact Cyfrowowego i Analogowego. Omówienie różnic między najnowszymi normami PN/EN-54-22 i PN/EN-54-28 dla liniowej detekcji ciepłą w aspekcie harmonizacji europejskiej.

Tadeusz Markiewicz

10:40 – 10:50

Sesja Q&A i konkurs z nagrodami

10:50 – 11:25

Zakres prezentacji:

– podział  na obiekty budowlane

– wymogi w zakresie budynków

– wymogi w zakresie tuneli kolejowych

– wymogi w zakresie tuneli drogowych

– wymogi w zakresie zakładów przemysłowych

Małgorzata Zygmunt-Kaczmarek 

11:25 – 11:35

Sesja Q&A i konkurs z nagrodami

11:35 – 12:10

Na wstępie przedstawimy uczestnikom firmę Johnson Controls oraz historię marki Zettler. Prezentacja produktowa ma na celu przedstawienie obecnego, szerokiego, portfolio urządzeń, jakie mamy w ofercie. Zaprezentujemy sprawdzone rozwiązania w detekcji pożarów: centrale Zettler Profile Flexible, czujki 6 generacji, rozwiązania specjalne do instalacji przemysłowych oraz najnowsze produkty w naszej ofercie, takie jak centrale sterowania gaszeniem oraz liniowe czujki ciepła.

Paweł Józwik

12:10 – 12:20

Sesja Q&A i konkurs z nagrodami

12:20 – 12:55

W trakcie wykładu przedstawione zostaną podstawy projektowania systemów detekcji gazów oraz zasady doboru i lokalizacji detektorów w obiektach, w których może zachodzić do zagrożeń zatrucia się ludzi i możliwości powstania atmosfery wybuchowej.

Omówiona zostanie współpraca systemów detekcji z infrastrukturą wewnętrzną budynków – systemami wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, instalacją gazową, systemem sygnalizacji pożaru, BMS. Wykład zilustrowany będzie zdjęciami obiektów, schematami blokowymi, schematami połączeń elektrycznych.

Marek Kaźmierczak

PREZENTACJA EKSPERCKA

12:55 – 13:05

Sesja Q&A

13:05 – 14:00

Konsultacje na wirtualnych stoiskach
EWIMAR

Ewimar Sp. z o.o. jest polskim producentem urządzeń ochrony przeciwprzepięciowej do instalacji teletechnicznych. Nasze produkty to zaawansowane systemy ochronne do sieci LAN, systemów alarmowych oraz instalacji CCTV. Oferta produktowa obejmuje pojedyncze i wielokanałowe ograniczniki przepięć oraz urządzenia do telemetrii i sterowania znajdujące zastosowanie w automatyce przemysłowej. Ułatwiają one wykonywanie wymienionych instalacji, uzupełniając je o dodatkowe funkcje, zwiększają jakość połączeń elektrycznych i mechanicznych a także zapewniają skuteczną ochronę przed wyładowaniami atmosferycznymi. Naszym celem jest dostarczanie wysokiej jakości, niezawodnych i kompletnych rozwiązań systemowych dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

MicroMade

MicroMade to doświadczony (35 lat na rynku) producent elektroniki, specjalizujący się głównie w projektowaniu i produkcji niezawodnych systemów kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy. Dostarczane przez MicroMade urządzenia i programy pomagają chronić ludzi, zabezpieczać cenne zasoby oraz umożliwiać klientom optymalizację wielu procesów biznesowych. Nieustannie wdrażamy innowacyjne pomysły w naszych produktach, aby tworzyć realną wartość, która przekłada się na wymierne korzyści dla użytkowników. Oferowane systemy dostępu są nie tylko bezpieczne, skalowalne i łatwe w obsłudze ale i podążają za współczesnymi wymaganiami design’u (np. czytniki szklane). Dodatkowo współpraca z firmą Ifter (EQU ACC) pozwala sprostać potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów.

OPTEX

Japońska firma OPTEX jest wiodącym producentem urządzeń ochrony mienia z 40-letnim doświadczeniem. Firma jest światowym liderem w dziedzinie detekcji zewnętrznej.

OPTEX w swojej ofercie posiada wewnętrzne i zewnętrzne czujki PIR oraz PIR+MW, aktywne bariery podczerwieni, światłowodowe systemy napłotowe oraz zaawansowane technologicznie laserowe czujki skanujące. Oprócz czujek wykorzystywanych w SSWiN, oferujemy również system zliczania osób oraz czujki dedykowane do detekcji pojazdów.

Urządzenia firmy OPTEX są kwintesencją jakości, funkcjonalności i dbałości o szczegóły, tak charakterystycznych dla japońskich produktów.

Firma ma obecnie siedziby w 12 krajach i jest reprezentowana w 80. Naszym celem jest dostarczanie innowacyjnych i wysoce niezawodnych rozwiązań detekcji.

Quality07

Quality07 T.M. Markiewicz Sp. J.
Ul. Szomańskiego 13
02-495 Warszawa

Firma zajmująca się dystrybucją i projektowaniem systemów liniowej detekcji pożaru.
Na rynku jesteśmy już 14 lat.

W zakres naszej oferty wchodzą specjalistyczne czujki uzupełniające systemy detekcji pożaru

1. Zasysająca detekcja dymu
    a) Stratos
    b) ASD
2. Linowe czujki dymu z funkcją detekcji ciepła- Setronic
3. Liniowa, analogowa detekcja ciepła światłowodowa, pneumatyczna oraz cyfrowa.
    a) Alarmline
    b) ProReact
    c) DETECT
    d) ADW
4. Czujki płomienia z wyjściem VIDEO
5. Miniaturowe gaśnice z gazem NOVEC- AMFE
6. Detektory radiowe ZITON
7. Zasilacze pożarowe

BITNER Sp. z o.o.

Zakłady Kablowe BITNER Sp. z o.o. to polski producent kabli i przewodów działający na rynku od 1996 roku. Oferta adresowana jest przede wszystkim do projektantów, firm wykonawczych, budowlanych oraz podmiotów handlowych działających w branży elektrycznej, energetycznej, automatyki przemysłowej, telekomunikacyjnej oraz informatycznej. Zakres asortymentowy to ponad 20 000 wyrobów katalogowych, zebranych w kilkanaście grup asortymentowych. Nieustannie poszerzany zakres produkowanych wyrobów, zarówno w obrębie grup i typoszeregu bieżącej produkcji, jak również poprzez realizację indywidualnych zamówień, umożliwia firmie skuteczne konkurowanie na rynku krajowym i międzynarodowym.

Zakres asortymentowy Zakładów Kablowych BITNER obejmuje kable:
– sygnalizacyjne i sterownicze
– bezhalogenowe i ognioodporne
– do przemienników częstotliwości
– energetyczne
– telekomunikacyjne i teleinformatyczne
– do instalacji systemów alarmowych i przeciwpożarowych
– współosiowe wielkiej częstotliwości
– do obwodów iskrobezpiecznych
– do zastosowań estradowych, studyjnych i audiofilskich
– do pracy w trudnych warunkach
– górnicze
– światłowodowe
– nietypowe oraz wg indywidualnych zamówień

Nowość w ofercie – akcesoria do kabli:
– metalowe dławnice BiT D-EMC oraz metalowe nakrętki BiT N-EMC do kabli przekształtnikowych BiTservo i sterowniczych kabli ekranowanych typu BiT 500, BiT 750 oraz BiT 1000
– złącza BiT Connector MC4 do przewodów solarnych BiT 1000 solar ułatwiających połączenie przewodów z modułami fotowoltaicznymi

ZETTLER

Produkty Marki Zettler powstały  w oparciu o technologię MZX, która zapewnia jedne z najbardziej zaawansowanych funkcji w wykrywaniu pożarów. Platforma technologiczna MZX została opracowana w wyniku integracji innowacyjnych rozwiązań produktowych, powstałych podczas wielu lat prowadzenia badań i rozwoju w całej Europie. Przez ponad 100 lat istnienia firma oferuje szereg najlepszych technik detekcji, wnosząc znaczny wkład we wczesne wykrywanie pożarów i minimalizowanie fałszywych alarmów. Platforma dostarcza również jedne z najlepszych technik instalacyjnych, umożliwiających łatwe i elastyczne prace inżynierskie i montażowe. Dzięki temu Zettler jest jednym z najbardziej odpornych, niezawodnych i funkcjonalnych systemów, oferując najwyższy poziom zgodności z normami.

Więcej o działalności firmy tutaj: https://www.youtube.com/channel/UC-AJjF2wO9nMPFF74OJJ7yg